Na lekcjach języka polskiego było kolorowo i twórczo!

Tymczasem na ostatnich lekcjach języka polskiego było kolorowo i twórczo. Uczniowie klasy 7c, pod kierunkiem Pani mgr Anny Walczak, pracowali on-line z lekturą. Dominowała „Balladyna”, ale w wersji graficznej przy użyciu edytora Canva. Zespół redagował reportaże o zaskakującym finale uroczystości koronacyjnej tytułowej postaci, a także tworzył okładki gazet tajemniczych zbrodni nad jeziorem Gopło. Zaangażowanie i kreatywność uczniowska pojawiła się także przy projektowaniu menu bohaterów. Książki kucharskie wzbogacono o przepisy na malinową tragedię po Słowacku. Najwięcej radości sprawiło założenie fikcyjnej firmy Balladyny, reklamującej usługę detektywistyczną, która wyjaśniła serię zbrodni oraz udział w nich nadprzyrodzonych sił. Dziękujemy uczniom za wspólną pracę, zaangażowanie i canvowe odkrywanie „Balladyny”.

Skip to content