Mali badacze czterech żywiołów

Mimo pandemii 11-stka ciągle aktywna.W ostatnich tygodniach uczniowie klas 3a i 3b w ramach innowacji pedagogicznej “Mali badacze czterech żywiołów” wcielili się w rolę odkrywcy – badacza samodzielnie wykonując eksperymenty fizyko – chemiczne. Pierwsze zajęcia dotyczyły 2-żywiołów powietrza i wody. Wiele emocji budziło odkrywanie składu powietrza, a młodzi badacze z zaciekawieniem wykonywali doświadczenia ze świeczkami i balonem, który się sam pompował. Dużo entuzjazmu budziły też eksperymenty dotyczące właściwości wody takie jak dyfuzja czy napięcie powierzchniowe. Uczniowie wykonywali doświadczenia zgodnie z instrukcjami i prawidłowo wyciągali wnioski z obserwacji. W czasie zajęć badacze mieli również możliwość zobaczyć doświadczenia z cyklu kolorowej chemii, a „chemiczne czary – mary” spowodowały duże zaciekawienie otaczającym nas światem. Młodzi badacze z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć, aby dalej doświadczalnie zgłębiać świat przyrody i poznawać jej tajniki.

Skip to content