Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 pod hasłem „Działajmy razem!”

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.


W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.
W tym dniu w szczególny sposób powinniśmy poruszyć z dzieckiem tematykę związaną z bezpieczeństwem w Sieci. Zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania ze strony internetowej www.saferinternet.pl. Znajdą tam Państwo aktualne informacje dotyczące istniejących zagrożeń, telefony zaufania, praktyczne porady w jaki sposób chronić dziecko w Sieci.

Skip to content