II turnus półkolonii „Zima w mieście”

W drugim tygodniu ferii odbył się kolejny turnus półkolonii „ Zima w mieście”. Był to czas, pełen różnorodnych wyzwań i zabaw.

Rozpoczęliśmy od zadań z kodowania na macie oraz za pomocą aplikacji „ ożywiliśmy” nasze rysunki pingwinów, którymi następnie próbowaliśmy sterować. Nie zabrakło oczywiście, niezwykle potrzebnych zajęć ruchowych. Spacery w Parku Kościuszki, zabawy na śniegu, zawody sportowe w sali gimnastycznej, dla nas to za mało! Dlatego uczestniczyliśmy również w zajęciach tanecznych hip hop prowadzonych przez YOUCANDOIT Dance Studio w Katowicach oraz wybraliśmy się do Parku Leśnego na zajęcia prowadzone przed edukatorów Pracowni Edukacji Żywej.

Oglądaliśmy również spektakl online „ Pan Antenka i srebrny kubraczek”, a jeden z przepysznych obiadów przygotowaliśmy sami, robiąc pizzę. Tydzień zakończyliśmy warsztatami ekologicznymi online prowadzonymi przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” oraz wykonaliśmy samodzielnie lasy w słoiku.

Zachowując zasady bezpieczeństwa i reżim sanitarny, radośnie i różnorodnie spędziliśmy drugi tydzień ferii.

Skip to content