Niepodległość Polski – szkolny konkurs

Drodzy Uczniowie,

11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy to, po 123 latach zaborów, odzyskaliśmy wolność i niezależność.
W tym roku 11 listopada obchodzimy 102 rocznicę tego wielkiego wydarzenia. Ze względu na ograniczenia związane z troską o zdrowie i bezpieczeństwo, zamiast tradycyjnej akademii, szkolnych gazetek, chcieliśmy Wam zaproponować inną formę uczczenia Święta Niepodległości.

  • Przypomnijmy znaczenie symboli i barw narodowych – wywieś flagę, udekoruj swoje okno biało-czerwonymi elementami.
  • W środę 11 listopada obejrzyj polską bajkę lub film, przygotuj wspólnie z rodziną tradycyjną, polską potrawę lub danie w barwach narodowych.
  • Spędź czas z rodziną – wspólny spacer, może wspólne oglądanie zdjęć z wycieczek po naszym pięknym kraju.
  • Jeśli masz rodzinę mieszkającą za granicą, zadzwoń do nich, napisz, okaż swoją pamięć i radość w tym dniu.
  • Weź udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. 11 listopada w samo południe razem z rodziną lub solo, w domu, na ogrodzie czy na balkonie zaśpiewaj hymn
  • NAGRAJ, ZRÓB ZDJĘCIA, UWIECZNIJ SWOJE DZIAŁANIA!                       

Oczywiście w tym tygodniu podczas lekcji Wasi wychowawcy, nauczyciele historii, języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie przeprowadzą ciekawe zajęcia na ten temat. Jednak proponujemy, by szczególnie teraz, w trudnych warunkach epidemicznych, podkreślić rolę polskiej rodziny, wspólnotę, tradycję.

ZACHĘCAMY, by uwiecznić na zdjęciach Waszą aktywność, np. zdjęcie z flagą, ozdobione okna, zdjęcie potrawy w kolorach narodowych, nagranie wspólnego śpiewania hymnu z rodzeństwem itp. Oczywiście Wasz udział zostanie doceniony i nagrodzony. Prace prześlij na adres: az@sp11katowice.pl lub dch@sp11katowice.pl do 15 listopada.

Skip to content