Światowy Dzień Mycia Rąk 2020

Światowy Dzień Mycia Rąk to święto obchodzone corocznie 15 października. Ustanowione zostało przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

W tym roku, w związku z zaistniałą sytuacją w kraju i na świecie szczególnie zintensyfikowaliśmy działania na terenie szkoły, których celem jest uświadomienie konieczności częstego i skutecznego mycia rąk oraz konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania zaleceń sanitarnych. Nauczyciele świetlicy oraz wychowawcy klas przeprowadzili warsztaty czystych rąk, uczniowie wykonywali doświadczenia ukazujące działanie mydła oraz wykonali test skuteczności mycia rąk. Odbył się również happening – akcja edukacyjna „Myj ręce – profilaktyka Covid 19”. Uczniowie klas II – VII stworzyli pracę przestrzenną przedstawiającą otwartą dłoń. Wykonana dłoń przypomina nam o zmaganiu się z pandemią, jednocześnie uzmysławia konieczność częstego i prawidłowego mycia rąk. W profilaktyce Covid 19 przestrzeganie podstawowych zasad higieny jest niezmiernie istotne.

Pamiętajmy o częstym i skutecznym myciu rąk!

Działania były koordynowane przez dr Joannę Knapek, mgr Marzenę Borowczyk i mgr Ewelinę Sikora.

Skip to content