Erasmus+. Projekt: Ziemia dla przyszłości.

W dniu 28 września 2020 r. zorganizowano w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „Be an Artist to Save the Planet”, realizowanego w naszej Szkole działania uświadamiające w temacie zagrożeń środowiskowych występujących na naszej planecie, mające na celu zmiany zachowań przyszłych pokoleń. Prelekcję dotyczącą zanieczyszczenia środowiska i istoty recyklingu wygłosiła dla uczniów klas VII i VIII pani Agnieszka Kominek – specjalista ds. ochrony środowiska.
Uczniowie zrealizowali projekt artystyczny pn.: Ziemia dla przyszłości. Nasze działanie było odpowiedzią na nurtujący nas problem ogromu zanieczyszczenia środowiska i sprzeciwem przeciw bierności w jego rozwiązaniu. W ramach warsztatów plastycznych stworzyliśmy formę przestrzenną przedstawiającą kulę ziemską. Instalacja wykonana została z plastikowych butelek – uprzednio zebranych w akcji sprzątania okolicy Szkoły. Zachęcamy do podziwiania efektów naszej instalacji przy wejściu do Szkoły, a następnie na boisku szkolnym. Do końca października 2020.
Koordynatorzy działania: Joanna Knapek, Agata Kuc, Wiesława Pajestka

Skip to content