CodeWeek 2020 – Europejski Tydzień Kodowania

🖱🇪🇺🇵🇱 EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to inicjatywa społeczna realizowana przez ochotników, którzy jako ambasadorzy Tygodnia Kodowania propagują programowanie w swoich krajach.

🖱🇪🇺🇵🇱W tym roku uczniowie naszej szkoły w ramach świetlicowych zajęć z kodowania przyłączyli się do Europejskiego Tygodnia Kodowania zgłaszając swoje inicjatywy na mapie UE CodeWeek. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do sukcesu Polski na arenie europejskich zmagań z zakresu programowania.