Posiadamy Krajowy Certyfikat SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

W tym roku szkolnym zajmujemy się walką z koronawirusem i będziemy realizować nasz własny projekt prozdrowotny

„Dbam o siebie i innych”

Jako Szkoła Promująca Zdrowie dbamy o wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych, promujemy  ruch i aktywne spędzanie czasu wolnego oraz staramy się        zapewnić przyjazne  środowisko do życia i rozwoju naszych uczniów.

Profilaktyka i ochrona zdrowia najmłodszych to od lat jedno z najważniejszych działań, jakie  planujemy i realizujemy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym.

W naszym dorobku zawsze zwracaliśmy szczególną uwagę na profilaktykę i ochronę zdrowia popartą wiedzą i doświadczeniem specjalistów i organizacji, które  z nami współpracują.

Niecodzienna sytuacja  związana z pandemią koronawirusa w kraju i na świecie spowodowała wprowadzenie  zmian  i  zasad w życiu każdego, bez względu na wiek, pracę i status społeczny.

Głównym celem  działań prozdrowotnych  w naszej placówce  w r.sz. 2020/2021 będzie walka z koronawirusem Zamierzamy również przeciwdziałać skutkom siedzącego trybu życia oraz  izolacji społecznej uczniów w czasie pandemii.

Zaplanowane zadania w roku szkolnym 2020/2021, to:

– Wdrożenie przez szkołę procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa;

– Stosowanie środków ochrony osobistej (maseczki, płyny dezynfekujące);

– Organizacja Światowego Dnia Mycia Rąk;

– Współpraca z instytucjami;

– Udział uczniów w konkursach o tematyce zdrowotnej;

– Działalność Samorządu Uczniowskiego;

– Przeciwdziałanie sutkom izolacji społecznej- programy, projekty, kółka zainteresowań, innowacje;

– Przeciwdziałanie sedenteryjnemu trybowi życia uczniów- kółka sportowe, programy, zajęcia ruchowe, letni i zimowy wypoczynek;

– Inne.

Szkolny koordynator ds. promocji zdrowia

Justyna Kasperska