Wielka Liga Czytelników

Ważna informacja dla uczestników Wielkiej Ligi Czytelników

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” EDYCJA 2019/2020 Mistrzostwa Lokalne REGULAMIN – aktualizacja związana ze stanem epidemiologicznym w kraju i ograniczeniami w funkcjonowaniu placówek oświatowych i kulturalnych.

II. Etap drugi – test kwalifikacyjny – mistrzostwa szkoły

 1. Test kwalifikacyjny zostanie przeprowadzony 11 maja 2020 r. godz. 13.00

dotyczy książki wskazanej przez koordynatora placówki tj.:

Justyna Bednarek, „Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)” kl. 1 – 4,

Hanna Ożogowska, „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek” kl. 5 – 8

Sposób przeprowadzenia testu:

Test zostanie przesłany pocztą elektroniczną do uczestników o  wskazanej godzinie 13.00. Na sporządzenie i przesłanie odpowiedzi  uczestnik będzie miał 1 godzinę.

Odpowiedzi będzie trzeba wprowadzać bezpośrednio do formularza edytowalnego poprzez zaznaczenie lub podkreślenie prawidłowej odpowiedzi i  przesłania na  adres : eh@sp11katowice.pl

Koordynator Placówki wprowadza wyniki testu kwalifikacyjnego w systemie obsługi projektu do 15 maja 2020 r.

III. Etap trzeci – test finałowy – mistrzostwa powiatu

1. Test powiatowy zostanie przeprowadzony w czwartek 28 maja 2020 r. o godz. 12.00.

2. W teście bierze udział od 1 do 3 najlepszych uczestników testu kwalifikacyjnego w obu kategoriach. Warunkiem jest zdobycie minimum 80% punktów w teście kwalifikacyjnym.

 3. Test będzie pisany przez finalistów indywidualnie. Punkty uczestników z jednej placówki nie będą sumowane.

4. Test będzie miał formę internetowego formularza konkursowego.

5. Czas trwania testu: 45 minut.

6. W dniu 21 maja 2020 r. o godz. 12.00 zostanie przeprowadzony test próbny mający na celu usprawnienie przebiegu testu finałowego. Test ten będzie polegał na wypełnieniu kilku rubryk w formularzu i wysłaniu formularza. Nie będzie on oceniany. Udział w teście próbnym nie jest obowiązkowy, ale mocno zalecany. Organizacja testu próbnego przyniesie korzyści dla organizatorów, koordynatorów i uczestników, gdyż pozwoli na sprawdzenia możliwości technicznych oraz poprawności i sposobu działania formularzy konkursowych.

7. W połowie maja zostanie przesłana do koordynatorów szczegółowa instrukcja przebiegu etapu finałowego.

IV. APEL DO RODZICÓW, UCZESTNIKÓW I KOORDYNATORÓW

Zwracamy się z apelem do uczniów, rodziców i koordynatorów, aby kolejne etapy Wielkiej Ligi Czytelników traktować jako pożyteczną rozrywkę, a nie jako stresujące wydarzenie. Niech udział w tych etapach sprawia radość i nie obciąża umysłu nadmiernym napięciem. Bawmy się czytając książki, świętujmy rywalizując ze sobą w duchu życzliwości i szacunku.

Skip to content