Świetlica proponuje

Nauczyciele świetlicy zachęcają do otwartej rozmowy rodziców ze swoimi dziećmi. Proponujemy aby dzieciom opisać Koronawirusa jako pewnego rodzaju zjawisko, a nie coś, czego należy się panicznie bać. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu, ale możemy zadbać o nasze najbliższe otoczenie. Przestrzegajcie swoje dzieci przed koronawirusem w sposób rozsądny, np. przypominać o myciu rąk i zdecydowanie uspokajać. Dlatego też jest to dobry moment na edukację z zakresu higieny: ćwiczenia dokładnego mycia rąk, wyjaśnienie co to jest i, do czego służy kwarantanna. Warto pamiętać, że dzieci właśnie w taki sposób oswajają swoje lęki – poprzez wykorzystywanie danego tematu w zabawie, opowiadaniu o nim, dopytywaniu. Pamiętajmy o jednym: jeśli my zachowamy spokój, to nasze dzieci też będą spokojniejsze.

Broszura

Bajka

Doświadczenie

Jak myć ręce?

Skip to content