Grarantanna

Grarantanna to wspólny projekt Ministerstwa Cyfryzacji raz Fundacji TEAM Teatrikon. Projekt ma pomóc w znalezieniu rozrywki dla młodzieży, która powinna siedzieć w domach. To wiążę się dla najmłodszych często z nudą, którą rząd chciałby pokonać. Na stronie Grarantanna.pl wita nas komunikat, który przypomina, że czas izolacji to nie ferie, ani wakacje. Czas ten można poświęcić na naukę, na stronie gov.pl/zdalnelekcje. Co jednak po wypełnieniu obowiązków? Można zaangażować się w jeden z kilku przygotowanych przez  Ministerstwo Cyfryzacja projektów.

Na początek przygotowano „Quizy historyczne”, które potrwają do 27 marca do godziny 20:00. 15 różnych quizów, to szansa na wygranie 15 cennych nagród za ich wypełnianie. Kolejna propozycja to „Zagadkowa przygoda”, czyli zestaw 40 łamigłówek matematycznych, logicznych i językowych. Rozwiązując pierwszą z nich, dostajemy dostęp do kolejnej, potem do następnej i tak 40 razy. Trzeci projekt to #edukatywni, który zachęca do dzielenia się swoją wiedzą z jednego z przedmiotów szkolnych. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą dołączyć do wyzwania oraz grupy facebookowej #edukatywni, dzięki czemu zyskują szansę na wygranie jednej z trzech nagród: laptopa gamingowego, smartfona lub aparatu. 

Skorzystajcie.

Skip to content