Mali badacze czterech żywiołów

17 lutego uczniowie klasy 3a oraz 21 lutego uczniowie klasy 3b wzięli udział w pierwszych zajęciach z innowacji pedagogicznej „Mali badacze czterech żywiołów. Doświadczenia z fizyki i chemii w edukacji wczesnoszkolnej”. Innowacja ma na celu między innymi odkrywanie fascynującego świata przyrody oraz rozbudzenie u uczniów cech odkrywcy
i badacza. Pierwsze zajęcia poświęcone były wodzie. W trakcie zajęć poprzez pokazy i przede wszystkim samodzielne eksperymentowanie uczniów omówione zostały podstawowe właściwości wody. Uczniowie pracowali chętnie i z dużym zaangażowaniem, a samodzielne eksperymentowanie dało każdemu uczestnikowi zajęć dużo satysfakcji. Mali badacze ocenili zajęcia na 6+ 🙂 i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania. A więc, do zobaczenia w marcu.

Skip to content