WARSZTATY CHEMICZNE

W styczniu uczniowie klasy 8C oraz trójka uczniów klasy 8B (nasi stali bywalcy zajęć szkolnego koła fizyko – chemicznego) wzięli udział w warsztatach chemicznych w Pałacu Młodzieży. Na zajęciach wzięliśmy pod lupę związki należące do grupy „cukrów”.
W ferworze pracy coś się potłukło, coś trzeba było powtórzyć. Był stresik i dreszczyk emocji ale też ogromna satysfakcja kiedy doświadczenie wyszło. Uczniowie przeprowadzili próbę Trommera, zbadali skład pierwiastkowy cukrów, w wyniku próby Tollensa otrzymali piękne srebrne lustra. Entuzjazm nie słabł jeszcze długo po skończonej pracy. Potrzeba eksperymentowania została na chwilę zaspokojona… ale czy na pewno? A może właśnie została rozbudzona i chcemy więcej?  Taka właśnie jest chemia – nieprzewidywalna i fascynująca :).

Skip to content