Miejska Dżungla – „Łam bariery, nie przepisy”

W sobotę, 7 grudnia 2019r, uczniowie klasy 8b wraz z opiekunami: panią Agatą Knap i panią Elżbietą Czech wzięli udział w akcji parkingowej zorganizowanej przez Urząd Miasta w Katowicach w ramach kampanii „Miejska Dżungla”.

Niniejsza akcja miała na celu propagowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Podczas akcji młodzież rozdawała na parkingu przy sklepie OBI przy ul. Rolnej ulotki informacyjne o „Miejskiej Dżungli”, broszury dla kierujących pojazdami oraz  wklejki do samochodów „Nigdy nie parkuję w miejscu dla osoby niepełnosprawnej”. Młodzi ludzie namawiali zmotoryzowanych klientów sklepu do niezajmowania miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Jak co roku naszych wolontariuszy wspierała Straż Miejska. Jednak tym razem nasi uczniowie byli wsparciem dla Pań w mundurach, którym służbowy samochód odmówił posłuszeństwa.  Krzepcy ósmoklasiści przepchali samochód Straży Miejskiej w bezpieczne miejsce, gdzie po krótkim czasie przyjechała pomoc.

Skip to content