FILHARMONIA ŚLĄSKA „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”

W piątek 13.12.2019 r. klasa 8 C wybrała się do Filharmonii Śląskiej na koncert pod hasłem „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Muzyka skomponowana została przez Krzysztofa Dobosiewicza w oparciu o libretto opery Salija Małgorzaty Szwajlik. W czasie koncertu zostaliśmy zabrani w bajkowy świat. Poznaliśmy historię o Saliji, dziewczynce, która uczy się doceniać to, co ma – dom, rodzinę, codzienność i małe radości.

Projekt zrealizowany przez Filharmonię Śląską i Związek Osób Niewidomych, miał wiele walorów edukacyjnych, a jednym z celów było pokazanie jak osoby z dysfunkcją wzroku odbierają świat. Słuchając koncertu z opaskami na oczach mogliśmy doświadczyć różnych emocji, uruchomiona została nasza wyobraźnia, a wszystkie doznania zostały dodatkowo wzmocnione przez uaktywnienie podczas koncertu naszego zmysłu zapachu.

Skip to content