ZASAY SEGREGACJI PAPIERU

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za dotychczasowe zaangażowanie w prowadzoną zbiórkę makulatury. Dzięki funduszom uzyskanym ze sprzedaży surowców mogliśmy dofinansować wiele działań na terenie szkoły w tym remont świetlicy, zakup materiałów i pomocy dydaktycznych oraz nagród w konkursach.

PROSIMY ABY MAKULATURA PRZEZNACZONA DO RECYKLINGU ZOSTAŁA WŁAŚCIWIE PRZYGOTOWANA. Bardzo ważne jest, by była oczyszczona z różnego rodzaju dodatków niepapierowych, np. zszywaczy, skoroszytów, folii czy nitek oraz kleju. Bardzo ważne jest także, by nie była powleczona folią lub innym tworzywem (dlatego też np. opakowania kartonowe po sokach, mleku lub sztywne okładki książek NIE SĄ makulaturą). 

Zbierając i prawidłowo segregując papier oszczędzamy środowisko i zyskujemy pieniądze.     O tym, jak ważna jest prawidłowa segregacja papieru niech świadczy fakt, że tona prawidłowo posegregowanej makulatury pozwala oszczędzić aż 17 drzew.Zachęcamy do dalszej, aktywnej zbiórki makulatury i puszek. 

Skip to content