Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Uczniowie kl. I c wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”. W ramach akcji, uczestniczyli w cyklu zajęć, prowadzonych przez Panią Annę Winiarz, inspirowanych opowiadaniami z książki „Gang Słodziaków”.  Po zdobyciu 21 naklejek do dzienniczka czytania, wzięli udział w zajęciach „Moje spotkanie z drzewem”, gdzie mieli okazję w terenie poznać wielozmysłowo przyrodę  i rozwiązać zadania z wykorzystaniem zielnika. Podsumowaniem tych zajęć był „Dzień Drzewa”, podczas którego wykonali z przyniesionych przez siebie materiałów recyklingowych „Magiczne Drzewo Słodziaków”. Drzewo to stało się głównym elementem konkursowej pracy, którą dziś można zobaczyć w bibliotece szkolnej. Zwieńczeniem akcji był Dzień  Głośnego Czytania przeprowadzony we współpracy z biblioteką. 

Skip to content