DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

08.11.2019 r. kolejny raz w naszej szkole wspólnie będziemy przyrządzać zdrowy posiłek. Tym razem uczniowie według własnego pomysłu samodzielnie przygotują zdrowe śniadanie razem z kolegami i koleżankami w klasie. Każdy uczeń przyniesie wartościowe produkty i potrzebne rzeczy tj. talerzyk, fartuszek, sztućce itp. z domu. Ma być smacznie, kolorowo i zdrowo. Unikamy cukru, produktów przetworzonych, konserwantów i barwników. Każda klasa wybierze najładniejsze, najzdrowsze i najsmaczniejsze śniadanie na wystawę.

Przypominamy o naszym szkolnym „Kodeksie zdrowego żywienia SP 11”, który został stworzony przez całą społeczność szkolną:
·DO SZKOŁY BIERZEMY DRUGIE ŚNIADANIE
·OGRANICZAMY SPOŻYWANIE SŁODYCZY
·JEMY ŚWIEŻE OWOCE I WARZYWA
·JEMY CIEMNE PIECZYWO
·PIJEMY DUŻO WODY
·MYJEMY RĘCE
·NIE JEMY W FAST- FOODACH
·JEMY ŚNIADANIE PRZED LEKCJAMI W DOMU
·NIE PRZYNOSIMY DO SZKOŁY NIEZDROWEGO JEDZENIA
·JEMY 5 RÓŻNORODNYCH POSIŁKÓW DZIENNIE

Skip to content