WYCIECZKA DO OSTRAWY

25 września 2019 r. uczniowie klas ósmych oraz klasa 6 b wybrali się na wycieczkę do Świata Techniki w Ostrawie, którego główne hasło brzmi „DOTYKANIE EKSPONATÓW JEST SUROWO NAKAZANE”. To interaktywne centrum nauki i techniki powstało na terenie dawnej huty żelaza Vitkovice. Piętrzące się stalowe konstrukcje dawnej huty robią ogromne wrażenie już na początku naszej przygody. Zaciekawieni wchodzimy do środka. Zwiedzając ekspozycje Świata Nauki i Wynalazków, Świata Cywilizacji oraz Świata Przyrody bawimy się, eksperymentujemy, doświadczamy. Poznajemy tajniki nauki w prosty i przystępny sposób. Teatr Wiedzy z doświadczeniami chemicznymi i wybuchami – małymi i dużymi 🙂 – to to, co lubimy najbardziej, a film przyrodniczy 3D „Głębie Oceanów” to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników przyrody. Świat Techniki to miejsce dla dużych i dla małych – naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pełni wrażeń ruszamy w drogę powrotną. Jeszcze tylko spacer po Ostrawie, kościół św.Wacława, urokliwe wąskie uliczki, Rynek Masaryka z fontanną, Gmachem Starego Ratusza i katedrą Boskiego Zbawiciela. 
I to już koniec naszej przygody. To był naprawdę udany dzień.

Skip to content