Ochrzczeni i posłani

Ochrzczeni i posłani” to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, przypadającej w tym roku 20 października. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas. Papież Franciszek ogłosił październik Nadzwyczajnym Miesiącem  Misyjnym

Logo Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego przedstawia krzyż misyjny, którego kolory symbolizują pięć kontynentów: czerwony dla Ameryki, zielony dla Afryki, biały dla Europy, żółty dla Azji i niebieski dla Oceanii.

Z tej okazji Aleksandra Tylla z klasy 6c wykonała pracę plastyczną pt. „Misja papieża Franciszka” na  konkurs misyjny organizowany przez Duszpasterstwo Misyjne w Krakowie. Mamy nadzieję, że praca się spodoba i zostanie nagrodzona. A my tymczasem pamiętajmy o misjonarzach i ich ciężkiej pracy. 

s. Daniela Sporysz

Skip to content