Innowacja jeździecka w klasie 2b

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy II b pod kierunkiem Pani mgr Joanny Czubak rozpoczęli swoją przygodę z jeździectwem w ramach wdrożonej przez wychowawcę klasy innowacji pedagogicznej „Pracuj nad sobą, uprawiaj sporty, jeździectwem się baw – nauka jazdy konnej z elementami hipoterapii w klasie integracyjnej”. Natomiast 30 września 2019r. uczniowie wzięli udział w pierwszych praktycznych zajęciach nauki jazdy konnej w Ośrodku Jeździeckim „Kasztanka” w Parkoszowicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Nauka prowadzona była przez wykwalifikowanych instruktorów, a każdy młody jeździec wzorowo wypełniał wszystkie stawiane przed nim zadania. Dzieci ćwiczyły m.in. równowagę, prawidłowy dosiad, ułożenie łydek. Udało im się zakłusować i jechać kłusem anglezowanymJWycieczka zakończyła się ogniskiem i smażeniem kiełbasek, które po wysiłku fizycznym świetnie smakowały.

Skip to content