Wędrując czerwonym szlakiem „Bohaterów Wieży spadochronowej”

W sobotę – 21 września, uczniowie naszej szkoły (z klasy IVa, Va i VIIIa) wzięli udział w VII Młodzieżowej Grze Miejskiej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wędrując czerwonym szlakiem ,,Bohaterów Wieży spadochronowej” poznali historię obrony Katowic we wrześniu 1939 r. Swoją wędrówkę rozpoczęli pod pomnikiem poległych bohaterów na Cmentarzu w Panewnikach, a  następnie przez Ligotę, Brynów i Park Kościuszki dotarli pod Wieżę Spadochronową, gdzie zapalili symboliczny znicz. W bazie ZHP bandażowali ,,poszkodowanych”, przenosili ich na noszach, a nawet rzucali granatem na odległość. Ciekawe informacje na temat tych historycznych wydarzeń na pewno zostaną w ich pamięci. Gra miejska zorganizowana była w ramach programu ,,Wędruj z Nami”, a opiekunami uczniów były nauczycielki – Beata Antosz i Elżbieta Garbalska.

Skip to content