Ważne Miejsce w Katowicach

7 czerwca 2019 r. klasa 7C wybrała się do Ważnego Miejsca w Katowicach. Nie wiedząc czego się spodziewać, lekko zaintrygowani wkroczyliśmy do salki edukacyjnej, gdzie przedstawiono nam sylwetki ludzi niewidomych, którzy mimo swoich ograniczeń nie poddawali się, nie porzucali marzeń i odnieśli sukcesy. Mogliśmy także spróbować swoich sił pisząc na maszynie brajlowskiej. W II części zajęć mieliśmy poznać „Tajemnice ciemności”. Było to doświadczenie ekstremalnie emocjonalne. Wycieczka w całkowitą ciemność, którą trzeba oswoić, dostarczyła nam niezwykłych przeżyć. Poznaliśmy wagę zmysłów, znaczenie orientacji. Jednak najważniejsze czego doświadczyliśmy to lekcja tolerancji i empatii. Dziękujemy edukatorom za zaproszenie nas do swojego świata, to niezwykli ludzie. Myślę, że wrażenia których nam dostarczyli pozostaną w nas na zawsze.

Skip to content