Święto Patrona Szkoły

Czwartego  kwietnia obchodziliśmy Święta Patrona Szkoły. Jest to znacząca data upamiętniająca 225 rocznicę zwycięskiej bitwy pod Racławicami.

Uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. W klasach pojawiły się gazetki poświęcone Tadeuszowi Kościuszce. Odbyła się uroczysta akademia. W części oficjalnej odśpiewaliśmy hymn szkoły, obejrzeliśmy prezentację, w której przedstawione zostały najważniejsze fakty z życia naszego patrona. Uczniowie poznali nowe logo szkoły.

Część artystyczna przebiegała pod hasłem „MAM TALENT”. Młodzież prezentowała swoje umiejętności. Na sztalugach wyeksponowane zostały prace plastyczne uzdolnionych uczniów. Obejrzeliśmy występy muzyczne, taneczne, akrobatyczne. Wysłuchaliśmy śpiewu, recytacji wiersza,  gry na akordeonie, skrzypcach, gitarze a także ukulele. Zachwycaliśmy się tańcem  z elementami baletu i  akrobatyki. Podziwialiśmy występy indywidualne i zespołowe. Poznaliśmy tajemnicę bezpiecznego sportu, na którym opiera się fingerboard. Młodzi artyści pokazali, że warto mieć swoje ideały, pasje, zainteresowania. Uczestnicy zdradzili nam sekret na sukces: odwaga, ambicje, systematyczna praca i konsekwencja w dążeniu do celu. Piękne występy nagrodziliśmy gromkimi brawami. Nasi uczniowie pokazali, że warto brać przykład z naszego patrona i uparcie dążyć do celu. 

W ostatniej części akademii rozdano dyplomy i nagrody za osiągnięcia w przeprowadzonych konkursach matematycznych i historycznym.

W konkursie drużynowym z matematyki na poziomie klas VII-VIII –I miejsce zajęła drużyna                  w składzie: Mateusz Banaś 8a ,Marta Matuszczyk 8b, Wiktor Szewczyk 8c;

W konkursie drużynowym z matematyki na poziomie klas IV- VI- I miejsce zajęła drużyna               w składzie: Maja Sadowska 5b, Maja Tworuszka  6c, Paweł Widera 5a, Gabriel Stephan 4c, Zuzanna Skóra 4d ;

Mistrzem rachunków na poziomie klas czwartych został Adam Cegła -4 c,na poziomie klas piątych Alex Materek -5b, na poziomie klas szóstych – Maria Kaczmarczyk 6a, na poziomie klas siódmych Michał Sowa 7c, na poziomie klas ósmych – Emilia Widera 8a;

Słodką zagadkę matematyczną rozwiązały klasy 4 a i 5 a

W konkursie „Wiosenne drzewo matematyczne”  dla klas 1-3 zwyciężyła klasa 1 b

W konkursie historycznym „Śladami Tadeusza Kościuszki”  zwyciężyły drużyny składzie:

I miejsce- Konstancja  Orlińska  6 b i Mateusz Gronowski z 6 b,

 II miejsce- Maja Tworuszka i Marcin Lewandowski z 6 c,

III miejsce-Mateusz Banaś i Piotr Bartuzi z  8 a

Gratulujemy sukcesów!

Skip to content