W Krainie Kwiatów

W maju uczniowie klasy 2b i 3a wyruszyli na wycieczkę do Goczałkowic. Zwiedzali zaporę wodną na Wiśle i Jezioro Goczałkowickie oraz Ogrody Kapiasów. Podziwiali urokliwy i rozkwiecony park we wszystkich kolorach tęczy. Uczniów zaskoczyła architektura ogrodowa, liczne zielone zakątki, altanki, zaciszne miejsca, zacienione kąciki na upalne dni oraz zielony labirynt. Ciekawostka – w 1979 roku właś­ci­ciel obiektu Bro­nisław Kapias postanowił podzielić się swoją pasją z innymi. Na niewielkim niegdyś skrawku ziemi zaczął sadzić rośliny, wprowadzał stop­niowo architek­turę ogrodową, stwarza­jąc coraz to nowsze zielone zakątki. Warto odwiedzić to piękne miejsce o każdej porze roku, które znajduje się tak blisko Katowic i istnieje już ponad 40 lat.