WARSZTATY Z FIZYKI I INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ

„Badacze tajników przyrody” tym razem wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Śląski Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Warsztaty z fizyki – „Pod ciśnieniem” dostarczyły uczniom wielu wrażeń. Po krótkiej dyskusji o tym, czym jest ciśnienie i gdzie się można z nim spotkać uczniowie mogli poleżeć na „łożu fakira”. Ogromną atrakcją okazała się też budowa rakiet i wspólna zabawa w ich wystrzeliwanie. Wystarczy butelka, rurka, kawałek papieru i trochę taśmy aby zabawy było co niemiara. Z kolei warsztaty z inżynierii materiałowej „Co siedzi w materiałach”, pozwoliły uczniom zajrzeć w strukturę materiału. Uczniowie tworzyli też swoje materiały i badali ich wytrzymałość.