Pożegnanie lata na Górze Żar

21 września 2024 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne ,,Śląskie Wędrusie” – SKKT nr 12 w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego ,,Łączy nas pasja” odbyło rajd górski na Górę Żar. Prawie 50 uczniów i 5 opiekunów wspinali się czarnym szlakiem, a nie kolejką… Wędrówka górskim szlakiem nie była łatwa, ale przepiękne widoki i wakacyjna pogoda rekompensowały trudy wspinania się w górę. Góra Żar jest wyjątkowa, bo na szczycie znajduje się olbrzymi zbiornik wodny Elektrowni szczytowo-pompowej. Uczniowie z zachwytem oglądali: loty paralotniarzy i szybowców. Był czas na weryfikacja punktów GOT w książeczkach turystycznych, zabawy z rówieśnikami i oczywiście lody i pamiątki. Rajd górski był wydarzeniem w ramach XI Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej, organizowanej pod pod hasłem ,,Wędruj z nami”.