Podsumowanie Tygodnia Życzliwości

W dniach od 22 do 26 listopada 2021 r.  obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości pod hasłem: Uśmiech, podaj dalej”.

Nasze hasło było spójne z tym zaproponowanym przez miasto Wrocław – miasto, które przed wielu laty zainicjowało obchody Dnia Życzliwości w naszym kraju. Obecnie święto jest obchodzone na całym świecie. W ramach obchodów Dnia Życzliwości organizowane są happeningi, konkursy, kampanie internetowe, zajęcia szkolne, koncerty – wszystko po to, aby promować życzliwość oraz zachęcać do czynienia dobra na co dzień.

W naszej szkole obchody Tygodnia Życzliwości odbyły się po raz siódmy. Warto w roku obchodów stulecia szkoły przypomnieć, że inicjatorem Tygodnia Życzliwości w naszej szkole była pani Bożena Pawluczuk – ówczesna pani wicedyrektor.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób sporo się działo:

  • wykonywaliśmy dobre uczynki
  • staraliśmy się obdarzać dobrem
  • wykonywaliśmy prace plastyczne
  • słuchaliśmy ciekawych opowiadań
  • dostrzegaliśmy drobne gesty
  • śpiewaliśmy super piosenki
  • rozważaliśmy, co to znaczy życzliwość
  • wybieraliśmy klasowego Bohatera Życzliwości

Dziękujemy Wam serdecznie – drodzy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice  za współpracę. Zachęcamy do okazywania życzliwości nieustannie, bo jak pokazują badania, taka postawa ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Zapraszamy na  fotorelację:

Organizatorzy:

M. Krzemień, A. Błachuta, M. Oberska, A. Michalak, A. Brahlich, A. Walczak

Skip to content