Czy warto eksperymentować?

Na to pytanie chętnie odpowiedzą uczniowie klas 7, którzy pełni entuzjazmu sami próbowali eksperymentować na zajęciach rozwijających zainteresowania zarówno z chemii jak i z fizyki. Wielokrotnie uczniowie wykazali się aktywnością, wyobraźnią i twórczym myśleniem. Samodzielnie planowali i wykonywali doświadczenia, między innymi: „spienione rośliny”, „granatowy kisiel”, „lokomotywa”, „ciecz nieniutonowska”, „pasta słonia”, „wulkan’, „mieszaniny”, „nieważka ciecz”, ‘samozapłon gliceryny”. Odbyły się także zajęcia w terenie dotyczące ruchu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem ze strony uczestników. Zajęcia odbywają się najczęściej w grupach, co sprzyja zintegrowaniu i uczy współpracy.  W ramach kółka uczniowie mieli możliwość poeksperymentować również poza murami szkoły na następujących wyjściach:

  • do Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych
    „ Właściwości skroplonych gazów. Niskie temperatury”,
  • na III Śląski Festiwal Nauki w Katowicach,
  • do Pałacu Młodzieży „ Typy reakcji chemicznych”.

Uczniowie przez zabawę, doświadczanie uczą się i bardzo chętnie przychodzą na zajęcia.
A zatem warto doświadczać szczególnie z Nami.

   

Skip to content