Trzeci dzień Tygodnia Języka Polskiego upłynął pod hasłem CZYTANIE NIE JEST NUDNE…

Przedsięwzięcie obejmowało maraton czytelniczy książek wybranych wspólnie z uczniami. Zaczytane lekcje podobały się naszym wychowankom. Niektorzy, rozwijając swój warsztat krytycznoliteracki, sprawdzili się jako recenzenci najnowszych pozycji na rynku księgarskim. Dużym zainteresowaniem cieszył się tego dnia konkurs SELFIE Z KSIĄŻKĄ, czyli akcja robienia zdjęć w każdym miejscu,gdzie można oddać się lekturze. Najważniejszą uroczystością środowych spotkań z literaturą było pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły najpierw obejrzeli ciekawe przedstawienie w wykonaniu uczniów klas starszych,a następnie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Imprezę zakończyło spotkanie uczniów z papierowym teatrem Kamishibai. Intencja alternatywnej metody czytania, pobudziła wyobraźnię, zachęciła do ustych opowieści, czytania i tworzenia własnych historyjek.

Skip to content