Papież – Jan Paweł II. Przyjacielem sportu

Wiemy, że święty Jan Paweł II był przyjacielem dzieci i młodzieży ale także sportu. Był on pasjonatem turystyki, uwielbiał aktywność fizyczną. Wędrówki górskie, jazda na nartach, spływy kajakowe i piłka nożna, to jedne z najbardziej ulubionych sportów, które uprawiał. Karola Wojtyłę nazywanego w dzieciństwie zdrobniale Lolkiem, a ze względu na zamiłowania do gry w piłkę nożną – Lolkiem bramkarzem. Jedną z Jego ulubionych aktywności sportowych było piesze wędrowanie po górach. Święty Jan Paweł II powiedział o górach, że: „Tutaj łatwiej się modlić!”.

Klasa Va wzięła udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Zadaniem było narysowanie Papieża i Jego zainteresowanie sportem. Prace zostały wysłane do Lublina a my czekamy na wyniki i liczymy na nagrody. S. Daniela Sporysz

 

Skip to content