Dzień Bezpiecznego Internetu

We wtorek, 5 lutego, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu organizowanych jest ponad 2500 lokalnych akcji edukacyjnych przez dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży oraz nauczycieli zaangażowanych w promowanie odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Organizatorzy co roku starają się, by Dniu Bezpiecznego Internetu przyświecał ważny temat związany z funkcjonowaniem młodych ludzi w sieci. Hasłem tegorocznej akcji jest: „Działajmy razem”.

W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu będzie obchodzony 8 lutego 2019 r.

 

Dla rodziców:

  • Nadużywanie Internetu przez dzieci i młodzież

https://youtu.be/3CZXHJWsung

  • Cyfrowobezpieczni – film dla rodziców

https://www.youtube.com/watch?v=w9XXRvEOXiU&feature=youtu.be

  • „Jak chronić dziecko przed zagrożeniami w Internecie?”

Jak chronić dziecko przed zagrożeniami w Internecie

jak-zapewnic-dzieciom-bezpieczenstwo-w-internecie-poradnik-dla-rodzicow

Dla uczniów:

Prywatność

Pomoc ofiarom cyberprzemocy

FOMO

Radzenie sobie z cyberprzemocą

Skip to content