3. Śląski Festiwal Nauki

14.01.2019 r. grupa uczniów z klas 7 B i 7 C oraz uczniowie klas 8 mieli okazję wybrać się na wielkie naukowe wydarzenie. Podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach zaprezentowano wiele ciekawostek z różnych dziedzin nauki i sztuki. Sześć obszarów wiedzy: przyrody, nauk ścisłych, technicznych, humanistycznych, medycyny i sztuki oraz strefa kosmiczna z pokazami łazików marsjańskich pozwoliło, aby każdy znalazł coś dla siebie. Konkursy, zagadki kryminalne pokazy doświadczeń oraz możliwość samodzielnego eksperymentowania to atrakcje jakich nigdy dosyć, a kiedy do tego dodamy trochę adrenaliny podczas zabawy w goglach vr (virtual reality) … 🙂

Cóż, my czekamy na kolejną edycję za rok.

Klasy ósme miały też możliwość uczestniczyć w Festiwalu Szkół, na którym zaprezentowano ofertę szkół średnich.

    

Skip to content