TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH

W naszej szkole przez cały tydzień wiele się działo, ponieważ obchodziliśmy szkolne święto – Tydzień Życzliwości. Uczniowie spisali się na medal biorąc udział w wielu przedsięwzięciach, które odbywały się na terenie szkoły. Były gazetki o tematyce życzliwości, prezentacje, pocztowa skrzynka życzliwości, prace plastyczne i literackie  oraz zbiórka zabawek dla dzieci ze szpitala w Sosnowcu.

W poniedziałek każda osoba wchodząca do szkoły losowała zadanie i starała się
je wykonać w ciągu całego tygodnia. Jeśli udało się jej to realizować, to osoba umieszczała serduszko na dużym sercu gestów życzliwości.

 

 

Wtorek to dzień z piosenką, dla klas I- II, o królu dobrych manier i o szacunku dla innych. Klasy III- VIII tworzyły plakaty o złotych zasad zachowania się w różnych miejscach, w szkole, w domu, na ulicy. Mamy od teraz bardzo kulturalnych, miłych i życzliwych uczniów.

 

Środa to czas na różne opowieści. W każdej klasie nauczyciele odczytywali opowiadania związane z codziennym życiem i  szeroko pojętą życzliwością. Najmłodsi słuchali bajek, ale i w nich nie zabrakło przesłania o dobrym wychowaniu.

W czwartek  obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś jest chyba najbardziej dzieciom życzliwą maskotką. Zna nasze tajemnice, nigdy się nie obraża, nie mówi przykrych rzeczy i można się do niego przytulić. Jest prawdziwym przyjacielem.

 

Uczniowie z klas I- IV wykonali prace plastyczne pod tytułem „Mój przyjaciel Miś”. Wpłynęło bardzo wiele kolorowych i ciekawych prac. Wybór był trudny. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Bartek Sz,, Karolina D., Basia K.,  Adrian Ch. , Magdalena K. Zuzanna W.,

Nagrody główne: I miejsce Amelia S., II miejsce Agnieszka W., Zuzanna W., III miejsce Laura K.

W całej szkole było niezwykle radośnie. Na korytarzach i w klasach zagościły w większości ulubione misie oraz ukochane maskotki. Korytarza szkolnego pilnowały pluszowe misie. Więcej o obchodzonym Święcie oraz  misiach –  bohaterach bajek i filmów, można było się dowiedzieć z prezentowanej wszystkim prezentacji multimedialnej. Na koniec Dnia z inicjatywy Samorządu Szkolnego wszystkie przyniesione misie wraz ze swoimi opiekunami mogły spotkać się w sali gimnastycznej. Spotkanie uwieczniono wspólnym zdjęciem . Było wesoło, gwarno i wyjątkowo.

Klasy IV- VIII  pisały  opowiadanie nt. „Dobroć jest kluczem do serca ludzkiego” . W tej kategorii nagrodzono 3 osoby” Marta S. 6 a, Martyna Pezena 8 c, Maja Kundich 6c.

W piątek  odbył się apel podsumowujący cały tydzień, gdzie nagrodzono za konkursy plastyczne i literackie oraz wyróżniono BOHATERÓW ŻYCZLIWOŚCI, czyli najżyczliwsze osoby z każdej klasy.

Oto oni:

Klasa 1 a – Zuzanna Wabik

1 b –  Aleks Pleciak

2  a – Amelia Soboń

2 b – Kinga Duda

3 a – Marta Lewandowska

3 b – Paweł Banaś

4 a – Zuzanna Wojciuch

4 b – Nina Rykowska

4 c – Aleksandra Kościsz

4 d – Wojciech Musialik

5 a – Igor Płaszewski

5 b – Weronika Korczyńska

5 c – Julia Hajok

6 a – Kornelia Wójcik

6 b – Anna Mrozek

6 c – Nikodem Markowicz

7 a – Kajetan Bazan

7 b – Oskar Witała

7 c – Gabriel Odżga

8 a – Maja Cuber

8 b – Robert Muchajer

8 c – Maksymilian Skrzydło

Na specjalne wyróżnienie zasługuje również Dawid Piotrowski, który otrzymał Pochwałę Dyrektora, za postawę życzliwości. Gratulujemy raz jeszcze, oby więcej osób zdobyło się na niesienie bezinteresownej pomocy innym.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i udział
w tygodniu innym niż wszystkie. Mamy wielką nadzieję, że to, co dobre
w Waszych sercach można będzie zauważyć na co dzień w naszej szkole i nie tylko.

 

  

 

 

 

 

 

Skip to content