Szkolny konkurs recytatorski

23 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Celem konkursu było krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, przypomnienie trudnej drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, a także rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji.

Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęli uczniowie klas IV, V i VII. Recytatorzy przedstawili jeden dowolnie wybrany utwór o tematyce patriotycznej. Występy uczestników oceniała Komisja konkursowa w składzie – pani Ewelina Horodecka i pani Milena Osowska. Przy ocenie jury wzięło pod uwagę dobór i rozumienie tekstu, poprawność i ekspresję wypowiedzi, umiejętność prezentacji i nawiązania kontaktu z publicznością oraz dykcję i opanowanie tekstu. Wszystkie recytacje uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane brawami.

Na podium stanęły:

Miejsce I – uczennica klasy IV d

Miejsce II – Julia Grzesik uczennica kl. V b

Miejsce III – Ewa Pyzanowicz uczennica kl. IV c

Jury przyznało także dwa wyróżnienia, które otrzymali – Miłosz Machalski uczeń kl. VII b oraz Oliwia Koźlik uczennica kl. IV d.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

     

Skip to content