Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w MDK Koszutka

1oo rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę jest największym wydarzeniem tego roku. Aby w wyjątkowy sposób podkreślić dla nas ważność dnia 11 listopada, nasza Szkoła we współpracy ze Społecznym Przedszkolem Artystycznym Fundacji im. Krystyny Rutkowskiej, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Katowicach, SP Nr 10 i Gimnazjum Nr 3 w Katowicach, II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śl., XIV LO im. mjr Henryka Sucharskiego z Katowic przygotowała wyjątkowy koncert pieśni patriotycznej. Zaproszeni goście mogli wysłuchać wykonań młodych artystów, zobaczyć, jak wygląda Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu uczniów niesłyszących w języku migowym, obejrzeć piękne inscenizacje w wykonaniu najmłodszych oraz pokaz musztry. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście: Pan Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun, Pani Zastępczyni Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Grażyna Burek, dr hab. Mirosław Kisiel z UŚ w Katowicach oraz Dyrektorzy szkół i przedszkoli. Wszystkim wykonawcom i ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy.

Skip to content