Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

25 października w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” w Katowicach odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci w wieku szkolnym pn. „Po drugiej stronie tęczy”.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie umiejętności recytatorskich, wspieranie rozwoju osobowości dziecka poprzez stworzenie możliwości prezentacji na scenie i poddanie się ocenie profesjonalnego jury. Konkurs miał charakter indywidualny i obejmował dwie kategorie: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Podczas  konkursu uczniowie prezentowali wiersze Stanisława Jachowicza.

W kategorii wiekowej klas IV- VI naszą szkołę reprezentowały Oliwia Koźlik – uczennica klasy IV, która zaprezentowała wiersz pt. „Chłopczyk wchodzi sam w siebie” oraz Maja Sadowska – uczennica klasy V, która recytowała wiersz pt. „Chory kotek”.

Poziom artystyczny prezentowanych utworów był bardzo wysoki. Jury miało nie lada zadanie w wyłonieniu zwycięzców.  Tym bardziej cieszy fakt, że pełna ekspresji recytacja wiersza przez Maję Sadowską została nagrodzona wyróżnieniem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content