Sprzątanie świata

Nasza szkoła, jak co roku przyłączyła się do międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2018”. W tym roku akcję przeprowadziliśmy w dwóch etapach.  Przy współudziale Urzędu Miasta, Wydziału Kształtowania Środowiska uczniowie zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice jednorazowego użytku ruszyli w teren.

W tym roku akcję przeprowadziliśmy w dwóch etapach 14 września klasy młodsze zadbały o okolicę wokół szkoły oraz ulice i skwerki osiedlowe. Natomiast uczniowie klas V i VI postanowili uprzątnąć dolinę rzeki Kłodnicy – fragment sąsiadujący ze szkołą.

Drugi etap miał miejsce dopiero 17 października – uczniowie klas starszych sprzątali teren leśnictwa Muchowiec. Termin został ustalony w dogodnym czasie dla Nadleśnictwa Katowice, z którym prowadzimy współpracę. Uczniowie, z dużym zaangażowaniem oczyszczali las i byli bardzo zaskoczeni, jak dużo śmieci ludzie zostawiają w lesie. Las powinien nam się przecież kojarzyć ze spacerami, sportem, zbieraniem grzybów i relaksem. Pani leśniczy bardzo miło nas przyjęła, opowiadała wiele ciekawych rzeczy na temat lasu, a na zakończenie w ramach podziękowania wręczyła wszystkim uczniom drobne upominki. W następnym roku z pewnością zaangażujemy się w tą akcję ponownie.

 

 

Skip to content