Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W  dniu 1 października w bibliotece naszej szkoły zorganizowano Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania.

Uczniowie klas: pierwszych, drugich i trzecich wysłuchali historii z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Nauczyciele, koledzy z klas starszych oraz zaproszony gość p. Elżbieta Furman (babcia ucznia z klasy 3a), czytali fragmenty książki.  Pani higienistka Mieczysława Gallus, w nawiązaniu do wysłuchanej opowieści, wyjaśniła, na czym polega  praca pielęgniarek.

Na koniec dnia dzieci dowiedziały się więcej o życiu i zachowaniu zwierząt występujących w książce.

Następnie ogłoszony został konkurs plastyczny. Dzieci wykonają różnorodne prace dotyczące dalszych losów bohaterów czytanej książki.

• Klasy I narysują swoje historie ( uczniowie rysują indywidualnie)
  • Klasy II stworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów na formacie A 3 z wykorzystaniem różnych technik),
  • Klasy III napiszą krótkie historie i je zilustrują ( uczniowie wykonują zadania indywidualnie w zależności od pomysłów).

Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dofinansowanie księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000 zł oraz nagrody dla ucznia i jego zespołu klasowego.

Szkolny koordynator p. Ewelina Horodecka oraz od strony plastycznej p. Magdalena Dąbrowska.