Dzień Otwarty Prewencji Policji w Katowicach

W dniu 14.09.2018 klasy IV wraz z wychowawcami  odwiedziły  Oddział Prewencji Policji w Katowicach, gdzie zorganizowano Dzień Otwarty. Była to kolejna okazja do przyjrzenia się z bliska temu, jak pracują policjanci. 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00 uroczystą zbiórką, w której udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.  Następnie dzieci mogły zobaczyć pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Honorowej śląskiej policji i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Widowiskowe były zwłaszcza pokazy przeprowadzania akcji zatrzymania pseudokibiców z  użyciem armatki wodnej. Na stoiskach tematycznych zobaczyliśmy sprzęt i uzbrojenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach, zaś Kompanie Prewencji oraz Wzmocnienia zaprezentowały sprzęt ochrony osobistej, pojazdy służbowe, miotacze wody, łodzie patrolowe i inne wyposażenie specjalistyczne. Nie zabrakło również Sekcji Policji Konnej z Chorzowa, która zaprezentowała się wraz ze swoimi wierzchowcami.

Swoje pokazy oraz stoiska przygotowali także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Wojsko Polskie oraz 6 Batalion Powietrzno-Desantowy z Gliwic. Mieliśmy również okazję dokładnie przyjrzeć się ciężkiemu sprzętowi wojskowemu, jak czołg czy transporter opancerzony Rosomak.

Było głośno i radośnie. Dziękujemy i mamy nadzieję na spotkanie za rok.

Agata Kuc

 

 

 

 

 

Skip to content